Zakup łożysk kulkowych

Zakup łożysk kulkowych

Wybierając łożysko kulkowe warto zwrócić uwagę na markę producenta oraz pochodzenie danego produktu.

Lepsza jakość zazwyczaj łączy się z wyższą ceną, jednak czasami można trafić na świetne promocje u autoryzowanych dystrybutorów danego producenta. Wówczas zdecydowanie lepsze łożysko można kupić w niższej cenie niż rozwiązania zaliczane do średniej półki.

Tanie łożyska z Chin

Często też pomimo zapewnień o lepszej jakości dostajemy łożysko kulkowe z Chin podpisane jedynie przez któregoś z zagranicznych importerów. Nie trzeba w takim przypadku posiadać wiedzy o łożyskach, aby zauważyć, że gra nie jest warta świeczki i szkoda przepłacać za takie rozwiązania. Słabo wykonane łożysko kulkowe szybko rozleci się pod wpływem obciążeń, a każda awaria oznacza przerwanie pracy maszyny i kolejne straty dla całej firmy. Równie często jak błędy podczas produkcji występują również niedopatrzenia w transporcie, dlatego warto kupić łożysko kulkowe u autoryzowanego dealera i mieć pewność, że paczka zostanie odpowiednio zabezpieczona. W przypadku delikatnych łożysk każdy upadek paczki podczas transportu może przełożyć się na zniszczenie całego towaru.

Dobór łożyska przez specjalistę

Często klientom wydaje się, że wiedzą jakie łożysko kulkowe jest najlepsze dla danej maszyny, szczególnie jeżeli zajmują się ich kupowaniem od wielu lat. Warto jednak zwrócić uwagę na awarie, zwłaszcza jeśli problemy pojawiają się cyklicznie. Trzeba się wówczas zastanowić się czy aby na pewno wybór łożyska kulkowego jest właściwy do konkretnego typu zadania. To kolejny argument przemawiający za udaniem się do biura autoryzowanego dealera łożysk, gdzie odpowiednie rozwiązanie zostanie dobrane przez specjalistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *